Skovfolk med/ i trillebør
120,00 kr.
Skovfolk smilende og glade, den ene skovmand bliver transporteret i trillebøren. Figuren 12 cm høj og længden er 15 cm
Relaterede varer
Juletræ
De fire vinger med detaljerede udskæringer foldes ud til at danne et kryds. Efter at have udfoldet juletræet kan du placere det på den inkluderede bund/ juletræstæppet og dermed forvandle kortet til en smuk dekoration.
Papirklippet kan foldes sammen og genbruges.
Kalender, julemand på vej op af trappen
Evigheds kalender.
Julemanden med kane og rensdyr
Dette papirklip med detaljerede udskæringer udfoldes let ved at skubbe siderne parallelt. Stykket i midten af kortet skaber en betagende 3D-effekt.
Papirklippet kan foldes sammen og genbruges.
Trommer m. julemænd, 4. stk.
Papir trommer til ophæng, påtrykt med forskellige julemands motiver.
Julemand og kone påklædningsdukker
2 ark påklædningsdukker.
Ark med Almue-nissemor/julekone + ark med Almue-nissefar/julemanden
Materiale: pap 2 ark á 40×30 cm.
OBS: de skal klippes ud.
Design Pobra; Susanna Hartmann
Leverandør: Pobra nr. 6633
Bramming nisse malebog, 24 kravlenisser.
Mal og klip en Bramming kravlenisse hver dag i december
Kravlenisse ark med muntre nisserne
De herlige munternisser som kravlenisser, der er i alt 13 styk.
Julemandens støvle 40 cm
Julemandens støvle, 40 cm, farven er chokolade, den har glitter/glimmer med hvid kunstpels, fremstillet i slagfast materiale
8 Julegodter i nød
8 julenisse piger, sidder i eller på en nød, de er 4 – 6 cm høje
Materiale: Poly, silkebånd, jernøjer. H 4 cm
Producent: Pobra nr.6934
Kogle choko farvet m. sne, 18 cm
Kogle med sne lavet af polyresin så den kan tåle at hænge både ude og indendørs, den er super flot også i virkeligheden.
Dekoration rød og guld
Dette papirklip med detaljerede udskæringer udfoldes let ved at de fire vinger med detaljerede udskæringer foldes ud til at danne et kryds. Placere papirklippet på den inkluderede bund og dermed forvandle kortet til en smuk dekoration.
Papirklippet kan foldes sammen og genbruges.
Kogle choko farvet, 18 cm
Kogle lavet af polyresin så den kan tåle at hænge både ude og indendørs, den er super flot også i virkeligheden.